Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mňam...už teď se mi sbíhají sliny..

20. 4. 2008

Každý živý tvor potřebuje něco jíst a pít. K pití nám postačí čistá voda z kohoutku, ale v jídle jsme vybíravější...

Každý křeček by měl mít v mističce to co mu chutná a co mu neublíží.

A naší základní potravou tedy je směs pro křečky, kterou koupíte v běžném zverimexu (tj. směs semínek, zrní, oříšků...). Tyto směsi můžou být různé.  Abychom měli vitamíny, můžete nám dát zeleninu, která nám zároveň poskytne vodu a proto se pak může stát, že třeba skoro nepijeme. A v malých dávkách nás potěší i ovoce, tedy pokud je čerstvé (zkažené nám rozhodně nikdy nedávejte!).

Také je pro nás velmi důležitý denní řád. To znamená, že bychom měli potravu dostávat každý den přibližně ve stejnou dobu. Pokud váš křeček do druhého dne nesní všechno co v mističce má, jídla mu tolik nedávejte (ale pozor, může se stát, že si křeček odnáší potravu do domečku, proto ho raději kontrolujte), ale naopak pokud má všechno snězeno, můžete mu malinko přidat. Každý den je také potřeba nám měnit vodu.

Ale pozor! Jsou i dobrůtky, které zásadně nikdy nemíme! Takže nám např. nedávejte slané oříšky, křupky, čokoládu, sladkosti ani nic jiného lepkavého, protože to by se nám mohlo zachytit v lícních torbách! A netrhejte pro vaše mazlíčky křečky volně rostoucí rostliny, hlavně ne ty kolem silnic (kvůli zplodinám) a ne ty postříkané proti hmyzu. Pokud už přece jen chcete křečkovi dát nějakou rostlinu, poraďte se raději s veterinářem, nebo prodavačem ve zverimexu, můžete také utrhnout něco jedovatého a to by byl svaším křečkem amen!