Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kousání

26. 4. 2008

Spousta lidí tvrdí, že křeččí kousnutí není vůbec cítit. Samozřejmě, že to záleží na dané okolnosti, na stáří i zdraví křečka!

Jisté ale je, že pokud křečci koušou, ve většině případů se Vás bojí! Proto byste před křečkem neměli dělat prudké pohyby, násilně ho chytat, strkat mu ruku do domečku nebo ho jakýmkoli jiným způsobem děsit a ohrožovat!

Může se ale také stát, že křeček Vás kousne, protože Vás jakoby ochutnává. Např. když jíte třeba jablko a šťáva z něj vám zůstane na prstech nebo ruce, křeček to ucítí a bude si myslet, že mu přinášite nějakou dobrůtku, proto Vás může kousnout. A tak si raději vždy před tím  než jdete za křečkem umyjte ruce. Bude to tak lepší pro Vás i pro něj.

A teď k tomu, jak moc Vás může křeččí kousnutí bolet. Samozřejmě, že neucítíte tak silnou bolest jako když Vás třeba kousne pes. Pokud se Vás křeček bojí, asi kousne silněji a možná Vás jen tak ze svých zoubků nepustí. Pokud je křeček ještě malinký a nemá tolik vyvynuté zuby, také nehrozí že jeho kousnutí by bylo obzvlášť silné. Ale pokud má křeček zdravé zuby, může to bolet trochu víc.

A pokud opravdu dojde na kousnutí, nepištěte, nebijte ho, nedělejte prudké pohyby, protože pak ho vyděsíte ještě víc a kousne Vás dvakrát tolik!