Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj den...

18. 4. 2008

Samozřejmě, že nepopíši dny všech křečků na světě, protože každý křeček je jiný, jinak reaguje na okolí, chutnají mu jiné věci a také jinak tráví svůj den. Ale pokud nemáte absolutně žádnou představu o normálním dnu křečků, přečtěte si tento článek, kde popisuji svůj vlastní den.

I já mám každý den jiný, nikdo není vždy přesný jako minule a navíc jsou stereotypy nudné, ale do výrazných extrému nechodím, to znamená že mé dny nejak moc výrazně odlišné nejsou.

Tak například, když se ráno probudím, jdu se proběhnout po kleci, napít se a vezmu si i nějakou dobrůtky z mé mističky. Pak mě přijdou pozdravit chovatelé, mazlí se se mnou a když odejdou do školy, nebo do práce, uvelebím se opět do domečku. Dopoledne někdy spím a nebo řádím na mých nejrůznějších prolézačkách. Když mám hlad najím se, když mám žízeň napiji se, když jsem ospalý jdu si hajnout. A takhle prakticky probíhá můj den. Říkáte si, že se musím dost nudit? ALE NAOPAK! Když je hezky, pustí mě chovatelé ven do mé ohrádky kde se pořádně vyřádím a když je škaredě, nebo je zima a když přijdou z práce a ze školy, vyndají mi obrovskou krabici jen pro mé potřeby. Tam mi dají všechny prolézačky co mám rád i jídlo a tam se vyběhám a vyřádím zrovna tak jako venku. Poté si obvykle na chvilku zdřímnu. Ale jakmile se po chvilce zase probudím, celou noc řádím na kole! Je to velká zábava a ještě k tomu spaluju kaorie! Někteří lidé by si ze mě a ostatních křečků mohli vzít příklad! A když už skončím, ulehnu do domečku, nebo kamkoli jinam kde je to v kleci pohodlné a spím!

Tak co? Líbil by se Vám křeččí život?