Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teorie

18. 4. 2008

Křečík džungarský (Phodopus sungorus)

Velikost: 7 - 10 cm
Váha: 35 - 50 g
Délka života: 2 - 3 roky
Pohlavní dospělost: 18 - 23 dní
Věk vhodný k započetí chovu: 3 - 4 měsíce
Délka cyklu říje: 4 dny
Doba březosti: 20 - 22 dní
Narození: bezproblémový porod, mláďata lysá a slepá, váha 1 - 2 g
Počet mláďat
: 2 - 10
Počet vrhů: 3 - 4
Doba kojení, odstavení mláďat: 15 - 21 dní

Vzhled: srst na zádech má šedohnědou, která směrem k břišní straně přechází v bílé skvrny. Navíc se mu na hřbetě, zhruba až do poloviny zad, táhne černý pruh. Ve volné přírodě mají tito křečíci během zimy srst světle šedou, někdy až téměř bílou. Mezi jejich další typický znak patří ochlupené tlapky.

Povaha: křečíci džungarští mají vysloveně klidnou mírumilovnou povahu. V dostatečně velké kleci nebo teráriu jich klidně může žít i více pohromadě. Ideální je chovat je v párech.

Tyto informace jsou stáhnuty z internetové stránky http://www.kralici.cz/krecci/pages.asp?f=druhy .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PROSÍM POMOC!!!

(Eva, 30. 12. 2011 11:51)

Ahoj prosím pomoz mi můj křeček džungarský má kolem očí tmavě šedé kruhy může to být nějaká nemoc nebo to je jenom zbarvení prosím odpověz co nejrychleji!!!

Kousání

(Lilly, 28. 12. 2011 16:32)

Na Vánoce jsem dostala křečka džungárského.Dostala jsem 2.Křečci spolu byli 2 dny v jedné kleci velice št'astní...Potom jednou v noci se začali hrozně kousat,ale nikdo nic nikde neměl.Oni jsou ještě hodně malí,takže to třeba nebylo tak silné.Ale pořád jakoby kvičel.Mám rozvedené rodiče a bratr žije s tátou.Tak jsem mu jednoho dala.Ted' se mě,ale křeček bojí.Ten,co jsem ho dala bratrovi vyhrál.Nebojí se a nic.Jak si mám křečkovu důvěru získat zpátky?